Budowa The Bridge – najwyższego wieżowca w Polsce

biuro projektowe architekt

Budowa The Bridge – najwyższego wieżowca w Polsce

The Bridge: Nową ikoną Warszawskiej architektury

W samym sercu biznesowej Warszawy trwa budowa The Bridge. Ten imponujący biurowiec już teraz, z 40 piętrami i wysokością 160 metrów, jest najwyższym budynkiem w trakcie budowy w Polsce. Po zakończeniu prac, z wysokością 174 metrów, stanie się jednym z dominujących elementów warszawskiego skyline’u.

Ekologia i innowacyjność w The Bridge

Realizowany przez Ghelamco, The Bridge wyróżnia się nie tylko swoją wysokością. Jest to projekt UNStudio oraz Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury Projekt, co zapewnia jego unikalność. Jako jeden z najbardziej energooszczędnych i ekologicznych biurowców w Europie Środkowo-Wschodniej, The Bridge stanowi przykład nowoczesnej, zrównoważonej architektury.

Lokalizacja i design The Bridge

Położony przy ulicach Towarowej, Grzybowskiej i placu Europejskim, The Bridge jest integralną częścią warszawskiego krajobrazu. Jego unikalna architektura z cofniętymi kondygnacjami technicznymi nadaje mu smukłość i dynamikę. Różnorodność form i materiałów sprawia, że budynek wyróżnia się na tle miasta.

Integracja z historią: The Bridge i gmach Bellony

Projekt obejmuje także integrację z historycznym gmachem Bellony, który zostanie odrestaurowany i włączony do kompleksu biurowego. To połączenie nowoczesności z historią podkreśla unikalny charakter inwestycji i szacunek dla dziedzictwa kulturowego.
fot: https://www.whitemad.pl/rosnie-wiezowiec-the-bridge-w-warszawie-tak-bedzie-wygladac/

Zakończenie budowy i przyszłość The Bridge

Planowane zakończenie budowy The Bridge to I kwartał 2025 roku. Wieżowiec ma szansę stać się nie tylko nowym symbolem Warszawy, ale także przykładem harmonijnego połączenia nowoczesności, funkcjonalności i ekologii w architekturze miejskiej.