Najlepsze płytki na taras i balkon

Najlepsze płytki na taras i balkon

Najlepsze płytki na taras i balkon

Na rynku istnieje wiele rodzajów płytek m.in. ceramiczne, gresowe czy klinkierowe. Wyłożenie tarasu lub balkonu płytkami to estetyczne, ponadczasowe i przede wszystkim praktyczne rozwiązanie. Reprezentacyjny charakter tych przestrzeni podkreślają dobrze dobrane płytki, dlatego warto uwzględnić ich rodzaj już na etapie projektowania domu. W biurze projektowym Lublin dbamy o każdy szczegół – doskonale zdajemy sobie sprawę, iż otoczenie domu powinno tworzyć spójną całość. Płytki na taras najczęściej dobiera się na podstawie koloru elewacji, tak aby tworzyły one udaną kompozycję z całym budynkiem. Jakie płytki na taras wybrać?

 

Jak wybrać idealne płytki na balkon lub taras?

Płytki mogą mieć dowolny kolor. Możemy wybrać te, które świetnie skomponują się z elewacją bądź postawić na kontrast. Do domów i mieszkań utrzymanych w industrialnym stylu najczęściej wybiera się płytki przypominające beton. Z kolei czerń antracytu świetnie skomponuje się z dachówkami nowoczesnych domów. Na rynku znajdziemy także płytki, które świetnie imitują drewno. Pojawia się więc zagwozdka: jakie płytki wybrać na balkon czy taras? Warto zdać się na wiedzę doświadczonego architekta Lublin, który przedstawi zalety i wady każdego z rozwiązań i dobrze płytki, które idealnie skomponują się z całym projektem.

 

Płytki na balkon i taras.

Architekt Lublin zadba o każdy szczegół

Idealny architekt Lublin w swoim projekcie indywidualnym Lublin nie pozostawia nic przypadkowi. Często architekci skupiają się na projektowaniu, poświęcając mniejszą uwagę balkonowi i tarasowi, a przecież są to elementy, które idealnie powinny dopełniać cały budynek. Jakie powinny być płytki na balkon i taras?

Płytki na balkon i taras muszą być odporne na zmianę temperatur, przemarzanie i ścieranie. Dodatkowo powinny być antypoślizgowe. Płytki zewnętrzne powinny charakteryzować się niską nasiąkliwością, gdyż są one narażone na niskie temperatury. Kolejną ważną jest ich niska ścieralność, o co najmniej III klasie ścieralności (PEI). W projektach indywidualnych Lublin wykonywanych przez biuro projektowe Lublin dbamy nie tylko o wizualny aspekt, ale także o prawidłowe właściwości materiałów, uwzględnionych w projekcie domu. 

 

Płytki gresowe na taras 

Płytki gresowe to najpopularniejszy wybór na nawierzchnię tarasu czy balkonu. Charakteryzują się wysoką odpornością zarówno na warunki atmosferyczne, jak i uszkodzenia mechaniczne. Zaletą płytek gresowych jest ich niska porowatość, dzięki której są odporne na zabrudzenia i działania detergentów, używanych do czyszczenia tego typu nawierzchni. Szeroki wybór kolorystyczny, poczynając od płytek jednokolorowych, a kończąc na tych imitujących drewno czy kamień sprawia, iż płytki gresowe świetnie skomponują się z każdym rodzajem budownictwa. 

 

Płytki klinkierowe na balkon i taras

Zaletą płytek klinkierowych jest ich twardość i niska ścieralność. Odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie chłoną brudu i są łatwe do utrzymania w czystości. Płytki klinkierowe mają nasiąkliwość, co czyni je odpornymi nawet na wysokie mrozy. Od gresowych różnią się rozmiarem oraz mniejszą ilością barw i faktur. 

 

Czym kierować się przy wyborze płytek na taras i balkon?

Projekt indywidualny domu Lublin jest całkowicie dostosowany do wymagań klienta, nawet, gdy chodzi o takie szczegóły jak płytki na taras i balkon. Na tarasie można kłaść płytki o dowolnym formacie, jednak najlepiej jest dostosować ich format do wielkości samego tarasu lub balkonu. Im traras większy, tym bardziej estetycznie będa wyglądać większe płytki tarasowe. Kolekcje płytek najczęściej obejmują kilka wymiarów, które można ze sobą łączyć w okładzinie. 

Tworząc projekty indywidualne domu Lublin w naszym biurze projektowym Lublin zauważyliśmy, iż najczęściej wybierane są płytki o formacie prostokątnym, imitującym drewno.

Szeroki wybór płytek w różnym stylu i o różnych rozmiarach pozwala na stworzenie aranżacji, która spełni oczekiwania każdego klienta.