Nowoczesne domy mieszkalne

biuro projektowe architekt

Nowoczesne domy mieszkalne

Nowoczesne domy mieszkalne cieszą się rosnącą popularnością, a wszystko za sprawą rosnącego trendu — coraz więcej osób rezygnuje z życia w dużych miastach i przenosi się na osiedla jednorodzinne lub malowniczą wieś. Dom mieszkalny nowoczesny charakteryzuje się nie tylko zachwycającym designem, ale także wysoką funkcjonalnością i energooszczędnością. W biurze projektowym Biłgoraj wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom klientów, tworząc dopracowane do perfekcji projekty nowoczesnych domów mieszkalnych

 

Cechy charakterystyczne nowoczesnych domów mieszkalnych 

  • duża ilość przeszkleń,
  • prosta bryła o minimalistycznej elewacji z ciekawymi elementami wykończeniowymi,
  • energooszczędne instalacje,
  • nowatorskie i ekonomiczne rozwiązania,
  • funkcjonalne i łatwe w modyfikacji pomieszczenia,
  • taras 

 

Dom mieszkalny nowoczesny — czym się wyróżnia?

Nowoczesne domy mieszkalne to połączenie niebanalnego designu z funkcjonalnością i ekonomicznym zużyciem energii. Każdy z tych trzech czynników wpływa na komfort życia, oszczędności związane z eksploatacją budynku, a także na ekologię. 

Stworzenie wymarzonego nowoczesnego domu mieszkalnego zaczyna się już na etapie projektowania, gdy architekt Biłgoraj uważnie wsłuchuje się w potrzeby inwestorów i ich preferencje względem domu. Podczas projektowania domu bierze się pod uwagę takie czynniki jak: zapotrzebowanie mieszkańców na energię, ilość pomieszczeń i ciepło, usytuowanie domu i dużych przeszkleń względem stron świata. 

Nowoczesny dom mieszkalny to dom inteligentny, którego funkcjonalność gwarantuje wysoki komfort życia i jest całkowicie dostosowana do jego mieszkańców. 

 

Nowoczesny dom mieszkalny — energooszczędne rozwiązanie  

W przypadku nowoczesnych domów mieszkalnych niezwykle ważna jest technika budowy i zastosowanie odpowiednich materiałów. Odpowiednia izolacja zapewnia długie utrzymanie ciepła podczas chłodnych miesięcy, i na odwrót latem —  sprawia, że dom nie nagrzewa się. 

Jedną z cech charakterystycznych nowoczesnych domów mieszkalnych są duże przeszklenia. Umieszczenie ich od strony południowej umożliwia dodatkowe dogrzewanie domu zimą. Dostosowanie dachu do paneli fotowoltaicznych pozwala na zaoszczędzenie zużycia energii. W projekcie domu nowoczesnego bezproblemowo można uwzględnić rekuperatory, kolektory energii czy pompy ciepła.

Materiały wykorzystywane do tworzenia nowoczesnych domów mieszkalnych wykonane są z najwyższej klasy surowców. Surowce te są wytrzymałe i odporne są na skrajne warunki atmosferyczne.

 

Rodzaje nowoczesnych domów mieszkalnych

Zapotrzebowanie na projekty nowoczesnych domów mieszkalnych jest na tyle duże, że wewnątrz tego stylu powstały oddzielne kategorie. Każda z tych kategorii ma projekty dostosowane pod konkretne grupy docelowe, innego domu bowiem będzie potrzebować rodzina 2+1, a innego rodzina wielodzietna czy wielopokoleniowa. Jedne projekty adresowane są do osób, którym zależy na ekonomiczności domu, a drugie do wszystkich tych, którzy cenią sobie duże przestrzenie. 

 

Nowoczesny dom mieszkalny to dom parterowy?

Po kilkudziesięcioletnim trendzie na projektowanie i budowanie domów wielopiętrowych, domy parterowe wracają do łask i to nie w byle jakim stylu. 

Wśród projektów domów nowoczesnych największą popularnością cieszą się właśnie domy parterowe. Ich zaletą jest fakt, iż są one niezwykle wygodne w użytkowaniu. Połączone z imponującym tarasem i przeszkleniami prowadzącymi wprost do ogrodu tworzą płynne połączenie między domem a naturą. Domy parterowe z dachem płaskim bądź spadzistym, te 90-metrowe, jak i ponad 160-metrowe wille — wszystko zależy od preferencji inwestora. Domy parterowe nie ograniczają swobody projektowania. Nowoczesne domy mieszkalne parterowe pozwalają na cieszenie się jednopoziomową przestrzenią i są gwarancją wysokiego komfortu. 

 

Nowoczesny dom piętrowy 

Dom piętrowy to świetne rozwiązanie dla dużych rodzin lub osób, ceniących sobie dużą ilość pomieszczeń. Ciekawym rozwiązaniem są projekty nowoczesnych domów z użytkowym poddaszem. Nowoczesny design nie jest zarezerwowany jedynie dla prostych, jednopoziomowych brył. Z powodzeniem zaprojektujemy dom w nowoczesnym stylu z dwuspadowym dachem. W biurze projektowym Biłgoraj skupiamy się na tym, aby dostosować projekt do Twoich potrzeb i stworzyć dom przyjazny dla Twojej rodziny.

 

Nowoczesna stodoła 

Nowoczesna stodoła charakteryzuje się imponującymi przeszkleniami i minimalizmem. Trend ten przywędrował do Polski z krajów skandynawskich i z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Nic w tym dziwnego w końcu domy w stylu nowoczesnej stodoły umożliwiają przejrzysty podział stref domu, są ekonomiczne i łatwe w utrzymaniu, a także zachwycają designem.

 

Dom mieszkalny nowoczesny — dom szkieletowy 

Domy szkieletowe to stosunkowo nowe zjawisko na polskim rynku projektowym. To innowacyjne w naszym kraju rozwiązanie pochodzi z Kanady. Nazwa wzięła się od technologii budowania tego rodzaju domu — na samym początku powstaje szkielet budynku najczęściej drewniany, rzadziej słupowy. Dom szkieletowy ma lekką konstrukcję i zazwyczaj niewielkie rozmiary, jest więcej idealnym wyborem dla małej rodziny. 

 

Nowoczesny dom mieszkalny — kształty dachów

Wybór dachu w projekcie nowoczesnego domu mieszkalnego zależy w głównej mierze od preferencji klienta. Dwuspadowy dach jest cechą charakterystyczną nowoczesnych stodół. To popularne rozwiązanie może być wykorzystane także w innych projektach. Dla osób, które pragną zachować swój dom w modernistycznym stylu idealnym rozwiązaniem jest płaski dach. 

 

Nowoczesny dom mieszkalny z tarasem

W biurze projektowym Biłgoraj doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie tylko projekt samego domu jest istotny, ale także zagospodarowanie całej działki. Nierozłącznym elementem nowoczesnych domów mieszkalnych jest taras. Elegancki taras podbije estetykę samego domu, jak i jego otoczenia. W przypadku nowoczesnych domów mieszkalnych proponujemy następujące rozwiązania:

  • Taras zadaszony — najpopularniejszy rodzaj tarasów. Zadaszenie umożliwia korzystanie z tarasu niezależnie od pogody i tworzy przyjemne zacisze, będące swoistym przedłużeniem domu. 
  • Taras osłonięty ramą — ten rodzaj tarsu urozmaici prostą bryłę nowoczesnego domu mieszkalnego. Taras schowany jest pod wąską, drewnianą ramą. To świetne rozwiązanie dla osób ceniących swobodę aranżacji. 
  • Taras z pergolą — to niezwykle modne rozwiązanie, polegające na stworzenie tarasu z belek z naturalnego drewna.